Skambinkite - Klauskite - Užsakykite: +370 658 00166

Elektrocheminis ar puslaidininkinis alkotesteris?

Parašė Sekmadienis, 19 gegužės 2013 11:09;

Alkotesteris yra vertingas pirkinys, užtikrinantis ne tik asmeninį, bet ir aplinkinių saugumą. Žmogus, įsigijęs savikontrolės prietaisą – alkotesterį, gali išvengti vairavimo apsvaigus ar tiesiog įvertinti ir stebėti, kaip alkoholis veikia konkrečiai jo organizmą, nes kiekvieną žmogų, alkoholis veikia skirtingai, todėl ir jo pasisavinimas organizme yra individualus. Alkoholio kiekio kraujyje (AKK) matavimo rodikliai gali priklausyti nuo įvairių veiksnių, tokių kaip žmogaus svoris, raumenų masė, neseniai suvartotas maisto ir skysčių kiekis. Todėl įsivertinti savo apsvaigimo nuo alkoholio lygį įmanoma tik turint alkoholio matavimo prietaisą – alkotesterį. Žmonės dažnai nustemba, kai esant skirtingoms progoms, alkoholio koncentracija kraujyje yra nevienoda net ir suvartojus tą patį alkoholio kiekį.

Koks skirtumas tarp asmeninio ir profesionalaus alkotesterių modelių? Kuo profesionalus alkotesteris pranašesnis už asmeninį alkotesterį?

Alkotesterių tipai

Alkotesterius būtų galima suskirstyti į tris tipus:

  • asmeninio naudojimo alkotesteriai, kurie naudoja puslaidininkio oksido jutiklius;
  • asmeninio naudojimo alkotesteriai su elektrocheminiu jutikliu;
  • profesionalaus naudojimo alkotesteriai su elektrocheminiu jutikliu, kurie gali būti naudojami ypač intensyviai.

 

Ką rodo alkoholio matuoklis iš ryto po vakarėlio?

Įvertinti
(4 balsai)
Parašė Šeštadienis, 18 gegužės 2013 22:45;

Vakare dalyvavote vakarėlyje, gėrėte alkoholį ir linksminotės su draugais. Iš ryto atsibudę išgėrėte arbatos ar sultinio, nepamiršote ir mineralinio. Planuojate už trijų valandų važiuoti namo savo automobiliu ir manote, kad leistinos normos kraujyje tikrai neviršysite, juk jaučiatės tikrai gerai! Ko gero sutiksite, kad ir jums bent kartą teko elgtis pagal panašų scenarijų?

Dažnai pasitaiko, kad gerai besijaučiantis vakarėlio dalyvis po testo su alkoholio matuokliu nustemba dėl gerokai didesnės nei leistinos alkoholio koncentracijos normos. Kai kam gali atrodyti keista, jog alkoholio šalinimas iš organizmo gali užtrukti iki valandos, net ir išgėrus vieną, iš pirmo žvilgsnio nekaltą, gėrimą. Po sunkios nakties, ryte alkoholio kiekis kraujyje vis dar gal būti didesnis nei leistina norma. Jei prie to pridėtume dar ir miego trūkumą, gautume itin pavojingą organizmo būseną, kuri gali kelti rimtą pavojų kelyje ar darbe.

Vaizdo registratorius – ar verta įsigyti?

Įvertinti
(3 balsai)
Parašė Šeštadienis, 18 gegužės 2013 23:08;
Vaizdo registratorius – kas tai?

Vaizdo registratorius (prietaisų skydo registratorius, juodosios dėžės registratorius, DVR, skaitmeninis vaizdo registratorius ar video registratorius) yra speciali automobilio vaizdo kamera. Ji fiksuoja kiekvieną jūsų vairavimo momentą, sukurdama vaizdinius įrodymus, kurie gali būti naudingi netikėtų situacijų metu. Jūs galite naudoti šią medžiagą, norėdami įrodyti savo nekaltumą, jeigu nėra liudytojų.

Kodėl reikėtų įsigyti vaizdo registratorių?

Nors vietoj vaizdo registratoriaus gali būti naudojami ir išmanieji telefonai ar videokameros, tačiau jūsų dažnai gali būti reikalaujama nustatyti/prižiūrėti tokį prietaisą. Vaizdo registratorius yra laisvų rankų įranga, kurią paprasta naudoti.

Automobilių vaizdo registratoriai yra laikomi naujosiomis technologijomis, kurios leidžia įrašyti pilną vaizdą (HD) esat 1080 pikselių vaizdui (priklauso nuo modelio), ko pasėkoje galėsite užfiksuoti ryškų ir detalų, aukštos kokybės vaizdą.

Veiksniai, įtakojantys alkoholio kiekį kraujyje

Įvertinti
(3 balsai)
Parašė Šeštadienis, 18 gegužės 2013 23:08;
  • Amžius – priklausomai nuo amžiaus alkoholio intoksikacijos poveikis stiprėja.
  • Lytis – alkoholis yra labai tirpus vandenyje. Kadangi moterys paprastai turi mažesnį vandens kiekį organizme nei vyrai, todėl jos paprastai pasiekia didesnį AKK rodiklį, jei jos vartoja alkoholį panašiais tempais su vyriškos lyties kolegomis, net jei jie yra to paties amžiaus ir svorio. Moterų skrandžio fermentų kiekis, kuris skaido alkoholį, lyginant su vyrais yra mažesnis, todėl joms alkoholio poveikis yra stipresnis.
  • Alkoholio suvartojimo greitis – kuo greičiau bus vartojamas alkoholis, tuo greičiau Jūsų AKK pakils.
  • Alkoholio stiprumas – kuo daugiau alkoholio yra gėrime, tuo stipriau jis paveiks Jūsų AKK.

PRIVALOMI ALKOTESTERIAI PRANCŪZIJOJE

Įvertinti
(1 Balsuoti)
Parašė Šeštadienis, 18 gegužės 2013 22:45;

Vykdami į kelionę po Prancūziją, kartu su savimi jūs privalote turėti NF-X-20702 normą atitinkantį alkotesterį. Remiantis taisyklėmis, kurios buvo priimtos 2002 metais, alkoholio kiekio koncentracija kraujyje nustatoma priklausomai nuo vairuojamos transporto priemonės, nepriklausomai nuo šalies, kurioje ji yra registruota.

Standartiniai NF alkotesteriai (NF-X-20702) buvo įteisinti 2012 m. vasario 28 d. paskelbtame reglamente. Pagal naująjį įstatymą, alkoholio matuoklius kartu su savimi reikia turėti nuo 2012 m. liepos 1 dienos.

 

Alkotesteris - atsakingo vairuotojo rekvizitas

Parašė Antradienis, 21 kovo 2017 16:54;

Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio nėra nereikšmingas dalykas. Mes galbūt galėtume ir patys įvertinti kiek mes galime išgerti alkoholio, tačiau negalime to realiai suvokti. Net ir esant apsvaigus, mes vis dar manome, jog galime toliau gerti ir vairuoti, tačiau mes neturėtume pasitikėti tokiu sprendimu. Mūsų kūnas yra linkęs pasiduoti slopinančio pobūdžio veiksniams, todėl tai gali sulėtinti mūsų smegenų veiklą ir neleisti būti budriems vairuojant. Net ir esant daugybei vyriausybės įspėjimų ir reikalavimų, jog vairuotojai būtų atsakingesni ne tik sau bet ir kitiems, alkoholio sukeltų nelaimingų atsitikimų statistika kiekvienais metais tik didėja. Dėl šios priežasties, vyriausybė turi pabrėžti poreikį, jog turi būti padidintos eismo ir policijos pajėgos siekiant sugriežtinti saugumo priemones.

Ko gero retai pasitaiko, kad per žinias nebūtų pranešama apie girto vairuotojo sukeltą automobilio avariją. Be to, dažnai iš žinių laidos vedėjo galime išgirsti, kokį alkoholio kiekį aptiko policijos naudojamas alkotesteris "blaivaus" vairuotojo organizme.

Kai asmuo yra apsvaigęs nuo alkoholio, jo gebėjimai priimti sprendimus yra sumažėję. Tuo labiau, priimti sprendimą vairuoti! Labiausiai tikėtina yra tai, jog alkoholis suteikia asmeniui daugiau pasitikėjimo prisiimti riziką kelyje, kas dažniausiai priveda prie blogiausio scenarijaus. Mes nenorime, jog tai atsitiktų mums, ar ne? Į mūsų smegenis patekęs alkoholis iškreipia tikrąjį kelio vaizdą, kas gali lemti klaidingus apskaičiavimus ir sukelti mirtiną nelaimę. Laimingas jūs, jeigu jums teko tik keli įbrėžimai. Esant daugybei neaiškumų ir impulsyviems veiksmams, niekas negali tiksliai nuspėti, ar asmuo yra per girtas vairuoti. Vis dėlto, alkotesterio pagalba jūs galite stebėti kiek alkoholio buvo aptikta jūsų organizme ir blaiviau įvertinti situaciją.

Alkotesteris turėtų būti būtina priemonė tiems vairuotojams, kurie yra linkę gerti ir sėstis už vairo. Šios naujos priemonės pagalba jūs galite nustatyti alkoholio kiekį iškvėptame ore ir tiksliai sužinoti, ar neviršyta leistina norma. Tai labai patogi atsargumo priemonė, kuri gali mums apsaugoti nuo daugybės rimtų pasekmių. Turėdamas alkotesterį jūs galite būti daug atsakingesnis ne tik už savo gyvenimą, bet ir išsaugoti kitų!

 
x

30 MIN IR ALKOTESTERIS SUKALIBRUOTAS!